Susipažinkime: Daktaras Samuelis Tacas

Samuelis Tatcas (Shmuel Tatz) yra vienas žinomiausių fizinės terapijos specialistų pasaulyje. Kauno Kūno kultūros institute studijavęs kineziterapiją, vėliau mokęsis pas gydomosios kūno kultūros Lietuvoje pradininką Karolį Dineiką, dirbęs su olimpinėmis šalies rinktinėmis, beveik prieš keturis dešimtmečius S.Tacas emigravo į Izraelį, vėliau – į JAV, įgijo fizinės medicinos gydytojo kvalifikaciją.

Daktaro S.Taco „Kūno harmonizavimo“ studiją Niujorko centre, muzikams gerai žinomoje „Karnegi Hall“ lanko daug žmonių, tarp jų – ir Amerikos muzikos, kino bei sporto garsenybės. Vadinamas šamanu ir stebukladariu auksinėmis rankomis gydytojas Samuelis Tacas yra kuklus: „Aš tik labai mėgstu savo darbą. Iš pradžių neatsitraukdavau nuo knygos, – prisimena jis. – Dabar, rankomis liesdamas žmogaus kūną, galiu jį skaityti tarsi atverstą knygą. Net tai, kas parašyta „tarp eilučių“.
Įgudusios rankos, sako gydytojas, turi protą: jos gali ir jausti, ir suprasti. Ar kiekvienas specialistas gali taip dirbti?

Skaitykite daugiau: Sveikas žmogus